Babamasszázs hatásai
Már a világ minden táján alkalmazzák a babamasszázst, mely hagyomány Indiából származik. Az édesanyák és szerencsére manapság nem ritka, hogy az édesapák is alkalmazzák, nem csak a babák, de Önmaguk nagy örömére is.
Csodálatos hatásait, eredményeit számos kutatás, megfigyelés támasztja alá.
A babamasszázs hatása:
- elősegíti a pozitív kötödés kialakulását
- kedvezően befolyásolja a szülő-gyermek kapcsolatát
- fejleszti a baba kapcsolatteremtő képességét
- védelmet nyújt a mindennapi feszültségek ellen
- erősíti az immunrendszert
- enyhíti a hasfájást
- erősíti a bőrt és az izmokat
- javítja a mozgáskoordinációt
- pihentetőbb alvást biztosít
- pozitívan hat az idegrendszerre
A babamasszázs bármelyik napszakban alkalmazható, a lényeg hogy mindenki jól érezze magát. Fontos hogy a baba ne legyen fáradt, éhes, nyűgős és legalább ilyen fontos, hogy a masszázst végző szülő se legyen feszült és ideges (inkább ilyenkor halasszák el máskorra). A masszázst lehet naponta alkalmazni vagy hetente párszor, de mindenképp érdemes rendszerességet belevinni.
Általában 1 hónapos kortól 10 hónapos korig alkalmazzák a babamasszázst, de különböző irányzatokban lehetnek eltérések. A babák, amikor már önállóan mozognak nem mindig köthetőek le a masszázzsal, ilyenkor nem kell erőltetni, esetleg kicsit le lehet rövidíteni.
A babamasszázshoz használhatnak testápoló krémet vagy olajat, amit ne tegyünk közvetlenül a baba bőrére hanem a kezünkben dolgozzunk szét és csak aztán tegyük a bőrükre.
A babamasszázs technikákat elsajátíthatják:
- könyvből
- internetről
- csoportos masszázstanfolyamon
- egyéni babamasszázs tanfolyamon szülőknek
Az utóbbit ajánlom:
- kezdő anyukáknak
- azoknak, akik biztosan jól szeretnék végezni a mozdulatokat
- azoknak, akiknél bármi speciális eset előfordul (mozgásfejlődés, pocakfájás, szopizás, alvás stb.)
A babamasszázst csak nyugodtan, ráérősen, jó kedvel érdemes és szabad végezni a szülőnek és a babának egyaránt. Nyűgös, lázas állapotban, bőrproblémáknál inkább halasszuk el. Ne alkalmazzunk erős hirtelen mozdulatokat, különös figyelmet fordítsunk az ízületek, kutacs, gerinc területére. A babáknál minden mozdulatot gyengéden, simogatásszerűen kell elvégezni, de nem csiklandozva!
Nagyon sokféle babamasszázs irányzat létezik, melyek különböző technikákkal, hatásokkal és célokkal ajánlottak, a különböző fejlődésű és habitusú babáknak. A babák fejlődése és a babamasszázs kapcsolatáról A babák mozgásfejlődése cikkben is olvashat.
A Mackógyógytorna babamasszázs egy olyan relaxáló- fejlesztő masszázs, melyet egy kellemes baba – mama/papa együtt töltött időnek szánunk, ahol egy időben történik test és lélek, simogatása és fejlesztése.
Babamasszázs füzetecskénket keresheti a Webáruházunkban (www.mackorendelo.hu)
Kovács Andrea
Gyermekgyógytornász
Mackórendelő szakmai vezető
Szeretettel várjuk
Rendelőinkben és online
Rendelőnkben csak egyeztetett időpontra tudunk pácienseket / vendégeket fogadni!
Munkanapokon 9:00-15:00 között várjuk hívását, ha nem tudjuk felvenni akkor később vagy a következő munkanapon visszahívjuk.
Pesten
Mackórendelő PEST
1145 Budapest, Amerikai út 40/a as. 2.
Budán
Mackórendelő BUDA
1026 Budapest, Nagyajtai utca 15. fsz. 1.
Online
Mackógyógytorna Online
A világ bármely pontján