Leírás
“Kiugrott a gombóc a fazékból…”
A több mint 100 papírgombócos „testokosító” gyógytorna gyakorlatokat a szülő / a pedagógus / a terapeuta könnyítheti vagy nehezítheti vagy variálhatja a gyermek igényeinek, korosztályának és szükségleteinek megfelelően. A könyv gyakorlatait főleg 5–12 éveseknek ajánljuk. Pozitív irányban befolyásolhatják gyermekeink mozgásharmóniáját, fizikai egészségét, figyelmét, koncentrációs képességét és írás-olvasás képességét is.
A könyvben olyan gyakorlatok találhatóak, ahol egy egyszerű papírgombóc:
- – átváltozik különböző tárggyá vagy élőlénnyé: alma, fésű, kapa, hógolyó, ecset, hímes tojás, csavar stb., amellyel tornáznak a gyerekek;
- – összeköt két gyermeket és a mozgásuk egy tárgyat, növényt, cselekvést képez;-
- – egy origó, egy kiindulópont, ahonnan szökdécselnek vagy különböző irányú légzéseket indítanak;
- – egy kislabda, amelyet feldobnak és elkapnak, vagy épp lábtornáznak vele a falon;
- – alakzatokat és irányokat mutat, vagy épp vonalak között cikázik;
- – masszírozó eszközként szerepel.
A gyakorlatok között megtaláljuk a testsémát erősítő, a jobb¬ és a bal oldalt megéreztető, a koordinációt javító, a görbe testtartás kialakulását kivédő, a lúdtalp megelőző, az orrlégzést segítő, a téri orientációt, a képzelőerőt fejlesztőket, illetve az egymásra figyelő, saját testet érző vagy akár az írás-olvasást segítőket is…
Szeretettel ajánlom szülőknek, pedagógusoknak, gyermekkel foglakozó mozgásterapeutáknak otthonra vagy iskolákba, egyéni és kiscsoportos mozgásos órákra egyaránt, ahol a hagyományos gyakorlatokat kicsit másképp, más dimenzióban szeretnék végezni. Ebben a könyvben a fizikai egészségre ösztönző és egyben iskolai okosító gyógytornagyakorlatokat találhatunk.
Kovács Andrea
gyógytornász,
a könyv szerzője,
a Mackórendelők szakmai vezetője